Za zasłoną z kłamstw

Ocenianie innych większości ludzi przychodzi z niezwykłą łatwością. Stereotypy i uprzedzenia, a także gra pozorów przyczyniają się do tworzenia założeń, które nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością i które mogą wyrządzić wiele krzywdy. Niekiedy za fasadą idealnego życia kryje się bowiem koszmar jakiego nikt nie życzyłby nawet najgorszemu wrogowi. Doskonałym tego przykładem są losy Grace, głównej bohaterki książki pod tytułem “Za zamkniętymi drzwiami” autorstwa B.A. Paris (https://www.taniaksiazka.pl/za-zamknietymi-drzwiami-b-a-paris-p-833873.html).

Idealnie dobrane małżeństwo

Jack i Grace to para niczym z okładki kolorowego, poczytnego czasopisma. On jest przystojny, czarujący i inteligentny. Realizuje się w zawodzie prawnika i odnosi sukces za sukcesem, systematycznie pomnażając i tak już ogromny majątek. Nie widzi świata poza swoją żoną i traktuje ją z czułością i troską, która stanowi obiekt fascynacji i zazdrości wielu znajomych rodziny. Grace z kolei może poszczycić się nienaganną figurą, nieskazitelną urodą i imponującymi umiejętnościami kulinarnymi. Organizuje najlepsze przyjęcia w mieście i dba o wspaniałą rezydencję, którą zamieszkują. Brzmi jak bajka? Niekoniecznie.

Uwikłani w grę pozorów

Zgodnie z popularnym powiedzeniem, diabeł tkwi w szczegółach. Grace nie pracuje i praktycznie nigdy nie spotyka się ze znajomymi poza własną rezydencją. Nie posiada swojego telefonu komórkowego ani dostępu do komputera. Mimo tego, że serwuje swoim gościom wyśmienite potrawy, sama jest wręcz niepokojąco szczupła, a w oknach położonej na odludziu rezydencji zamontowano kraty. Co tak naprawdę dzieje się w czterech ścianach tej pięknej willi? Czy Grace i Jack to rzeczywiście tak idealnie dobrane małżeństwo jak sądzą wszyscy, czy po prostu niezwykle utalentowana para aktorów, która wciągnęła otoczenie w swój prywatny spektakl? Gdzie kończy się prawda, a zaczyna kłamstwo i jak odróżnić iluzję od rzeczywistości?

B.A. Paris to pseudonim popularnej brytyjskiej pisarki, Bernadette Anne MacDoughall. Podbiła serca czytelników na całym świecie dzięki swoim publikacjom z takich gatunków literackich jak: kryminał, literatura kobieca, thriller oraz literatura obyczajowa. Książka pod tytułem “Za zamkniętymi drzwiami” to jej głośny debiut, który odniósł ogromny sukces komercyjny i przy pomocy którego zwróciła na siebie uwagę branży wydawniczej, z sukcesem się w niej odnajdując. B.A. Paris opublikowała również następujące pozycje: “Na skraju załamania” oraz “Pozwól mi wrócić”.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com