Mylne pierwsze wrażenie

Ludzkie życie składa się z różnego rodzaju zbiegów okoliczności. W zależności od danej sytuacji, mogą posiadać one pozytywne lub negatywne konsekwencje. Nie sposób ich jednak przewidzieć ani uniknąć, a wiele osób określa je mianem przeznaczenia. Bardzo często stanowią one początek zaskakującej znajomości. Na własnej skórze przekonała się o tym Rachel, główna bohaterka książki pod tytułem “Kusząca pomyłka” autorstwa Vi Keeland (https://www.taniaksiazka.pl/kuszaca-pomylka-vi-keeland-p-1273942.html).

Intrygujący nieznajomy

Pub to miejsce, które sprzyja rozrywce i poznawaniu nowych osób. Duże ilości alkoholu i ogólny nastrój rozluźnienia nakłaniają również do zwierzeń. Nie inaczej było w przypadku przyjaciółki Rachel, która opowiedziała jej historię wyjątkowo nieudanego związku z mężczyzną, który zwyczajnie zabawił się jej kosztem, uwodząc ją i nie informując o tym, że jest żonaty. Rachel zdenerwowało to na tyle, że gdy tylko spotkała byłego partnera dziewczyny, nie przebierając w słowach wygarnęła mu co myśli na temat jego i wszystkich, którzy zachowują się w podobny sposób. Nie ma żadnych zahamowań, bo wie, że już nigdy więcej się nie spotkają a także jest pewna tego, że jej osąd jest słuszny. Okazuje się jednak, że los bywa naprawdę przewrotny i przygotował dla niej kilka niespodzianek.

W pułapce namiętności

Rachel nie może wyjść ze zdumienia, gdy ona i mężczyzna z pubu widzą się ponownie już następnego dnia. Caine, bo tak ma na imię, jest wykładowcą na uniwersytecie a ona, jako świeżo upieczona pracownica musi z nim współpracować. Szybko pojmuje rozmiary swojego błędu i usiłuje pokonać wszechogarniające poczucie zażenowania. W środowisku akademickim Caine uchodzi za niezwykle surowego profesora, który jest znany nie tylko ze swojej wiedzy i inteligencji ale i rzekomych romansów ze studentkami. To kolejny powód do tego, by Rachel trzymała się na dystans. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że jest to trudniejsze niż mogłaby przypuszczać i między tą dwójką zaczyna rodzić się wyjątkowo silna namiętność. Czy podejmą ryzyko i ulegną pokusie?

Vi Keeland, autorka, to popularna pisarka amerykańska, która specjalizuje się w publikacjach z następujących gatunków literackich: romans, literatura kobieca, literatura obyczajowa oraz literatura erotyczna. Wiele z wydanych przez nią książek doczekało się miana bestsellerów i przypadło do gustu czytelnikom na całym świecie. W swoim dorobku Keeland posiada takie tytuły jak między innymi: “Gracz”, “Milioner i bogini”, a także “Drań z Manhattanu”.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com